Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.01.2020 23:30:21 

To‚ co tady uvádím‚ jsou mé poznatky.  Marta

Proč energie léčí

To, co tady uvádím, jsou mé poznatky. Takhle vidím svět já, tohle jsem se naučila a prakticky jsem si to vyzkoušela v průběhu mého hledání kdo jsem a proč jsem tady. Netvrdím, že pro každého jsou tyto poznatky platné na 100%. Je na každém z nás, aby si poznatky ověřil sám.

Marta Lošťáková

Proč energie léčí ? A jak ?

Nejdřív se vrátíme ke školní fyzice. Ve škole jsme se učili, že základem každé hmoty je atom. Z atomů jsou stoly i židle, z atomů je celý dům a z atomů jsou hvězdy. Atomy vyplňují i prostor mezi hvězdami a z atomů je i člověk.

Ve škole jsme se také učili, že atom je složený z jádra a částic, které okolo tohoto jádra obíhají. To co drží tyto částice u jádra je energie. To, že počet částic a to jestli jsou nabity kladně nebo záporně určuje, zda se jedná o atomy vodíku nebo diuteria teď nepotřebujeme rozvádět. Pro naše poznání je důležitá energie, která tyto částice drží u jádra a nedovolí jim uniknout. Stůl zůstává stolem a nezmění se na hromadu uhlí.Tato energie drží pohromadě celý vesmír tak jak ho známe, tak jak byl stvořen.

Je potřeba obrovského úsilí, aby člověk oddělil částice od jádra - pak se uvolní obrovská energie. Tuto energii člověk použil nejdřív k ničení. Později se naučil ji používat i jinak. Je to nejsilnější energie jakou člověk poznal.

Abysme si mohli představit jak taková energie funguje, představme si magnety. Jeden magnet představuje jádro a další jsou částice. Všichni víme, že magnet je polarizovaný, že jedna strana je nabitá kladně a druhá záporně. Přitahují se jen opačně nabité konce. Zkuste k sobě přiblížit stejně nabité a ucítíte jak se odpuzují. Tělo člověka - a stejně tak jakýkoli předmět - je shluk jader a částic, které u sebe drží polarizovaná energie. Jakmile jakákoliv částečka našeho těla změní svou polaritu, naruší vazby celého organismu. Tak vzniká nemoc.

Protože nemoc je vlastně narušená energetická vazba mezi jednotlivými částicemi těla je logické, že uvedení těchto energetických vazeb do původní podoby znamená vyléčení.

Energetické vazby se snažíme měnit pomocí různých prostředků. Lékaři nám předepisují léky - ty některé vazby obnoví a jiné naruší. Bylinář použije bylinné směsi. Léčitelé používají krystaly, barevná světla, obrazy, potravinové doplňky.... Všichni se museli dlouho učit, jak který prostředek působí a snaží se aplikovat to co poznali dřív, na to co řeší teď.

Pak je zde stále početnější skupina lidí, kteří používají reiki. Reiki je japonské slovo pro energii. Tito lidé tedy používají k obnovení správných energetických vazeb energii. Já osobně použiji na hedvábné šaty raději hedvábnou nit a ne provaz.

A tím se vracíme na začátek. Celý vesmír je z atomů. Atomy tvoří polarizovaná energie. To znamená, že celý vesmír tvoří polarizovaná energie. Je všude kolem nás. Stačí ji vnímat a nasměrovat tam, kde je potřeba. Jak, to se učí reikisté na seminářích pod vedením vyškoleného mistra.Co se učí na semináři reiki ?

Mistr žáky seznámí s historií objevu reiki jako léčebné metody a jejím vývojem. Naučí žáky pozice pokládání rukou tak, aby co nejlépe nasměrovali léčebnou energii do míst, kde je jí potřeba. To nejdůležitější na těchto seminářích je tzv. zasvěcení.

Mistr provede se žákem o samotě rituál - něco jako druh meditace - při kterém energie jeho těla urovná tak, aby žák byl schopen vědomě přijímat a dále předávat energii z „vesmíru“.

Princip je asi takový : Předtavte si roztočené loukoťové kolo a nad ním ruku která drží míček. Míček pustíte v libovolnou chvíli. Pokus mnohokrák opakujete. Většinou se míček odrazí. Když začneme rukou pohybovat stejně jako se točí kolo - synchronně - míček mezi loukotěmi projde. Stejně tak rozkmitané atomy našeho těla většinu energie odráží. Rituál zasvěcení atomy těla urovná tak, že energii budeme schopni přijmout a nasměrovat jak potřebujeme.

Žáci se učí jak použít energii nejen k léčbě vlastních potíží a potíží svých blízkých, ale také svých zvířátek nebo rostlin. Všechny techniky, které mistr učí, si žáci hned prakticky ověřují.

Dnes se učí několik léčebných systémů reiki. Základní „Ryoho Reiki“ se zaměřuje především na léčbu fyzicky - přikládáním rukou. Systém „Komyo Reiki Kai“ se zaměřuje především na energetické účinky v těle a psychice žáka, které se projeví následně ve fyzickém světě. Žák tohoto systému vyzařuje energii celým svým tělem, nejen rukama jak je obvyklé.


Schopnost léčit je prý dar


To je stejné jako když řeknete - schopnost dýchat je dar.

Obojí je přirozená funkce. Dítě ve chvíli zrození je odděleno od matky jako zdroje všeho co potřebuje a tedy i kyslíku. Od té chvíle přirozeně dýchá. Novorozené dítě umí také plavat - je to pro něj přirozená schopnost. Když ji nepoužívá zapomene ji a později se to musí znovu učit. Stejné je to s léčením. Jako novorozené dítě jsme ve spojení s energií vesmíru - jsme tedy schopni i léčit. Protože nás naše okolí nutí používat jiné schopnosti a tyto jsou zanedbávány, postupně je zapomeneme. Pokud se dostaneme do společnosti, která se zaobírá energií vesmíru, k tomuto spojení se vracíme. Je to o to těžší o co jsme starší a naše výchova byla směřována jen do materiálních hodnot. Musíme se učit pracovat s energií, jako se musíme učit plavat. Je to přirozená schopnost, se kterou se rodí každý člověk - jen na ni důsledkem výchovy zapomímáme.


Léčení a peníze

Je etické brát za léčení peníze?

Proč ne? Nejdřív si musíme uvědomit, co peníze představují. Dřív existoval směnný obchod. Pekař upekl chleba a dal ho ševci za to, že mu spravil boty. Problém nastal, když švec pořeboval něco, za co nešlo zaplatit tím co sám udělal. A proto byly vynalezeny peníze. Peníze jsou zhmotnělá energie práce. Místo chleba dává pekař peníze a švec si za ně koupí košili.

Schopnost léčit je dar. To je stále ještě rozšířený názor, přesto že já jsem přesvědčena, že tuto schopnost má každý člověk. To teď ale rozvádět nechci. Připusťme, že schopnost léčit je dar. Ale k předání tohoto daru je potřeba energie. Během té doby, co léčím bych mohla něco vyrábět a za to dostat peníze. Ty peníze potřebuji, abych za ně nakoupila jídlo pro sebe a své děti. Je to stejné, jako když pekař musí mísit těsto a topit v peci než upeče chleba. Buď budu dávat svoji energii do léčení, nebo do práce za kterou je etické peníze vzít. Ale peníze jsou přece zhmotnělá energie. Jaký je tedy rozdíl mezi energií vloženou do léčení a energií kterou dám do pečení chleba? Je zavádějící snažit se aplikovat nějakou etickou zásadu na energii vyjádřenou v penězích.

TOPlist