Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 08.01.2020 23:30:21 

To‚ co tady uvádím‚ jsou mé poznatky.  Marta

Aura‚ čakry‚ duše‚ karma

image

Aura a čakry

Aura je energetické pole, které obklopuje tělo člověka a chrání ho před energiemi z okolí. Vytváříme si ho sami působením čaker. Čakra je slovo ze sanskrtu a znamená kolo. Když si představíme na obrázku atom jako nejmenší čast hmoty, vypadá také jako kolo. Každá buňka a každý pór našeho těla jednoduše namalované, vypadají jako kolo. Takových malých čaker máme v těle tisíce, hlavních čaker - těch které soustřeďují energii celých oblastí těla - rozeznáváme sedm. Jsou v ose páteře. Tato kola sají energii do našeho těla a pak ji vydávají do jeho nejbližšího okolí - vytvářejí auru. Když je z nějakého důvodu čakra stažená, je v oblasti kterou zásobuje energií problém. Cítíme napětí, bolest a po nějaké době vnikne nemoc. Tok energie v auře směřuje od země nahoru. Vypadá jako dvě vejce, která jsou propojena v místě naší páteře. Pole aury můžeme změřit pomocí přístrojů nebo vyfotografovat na Kirilianovu fotografii.

Pro potřeby vysokovibračních energetických systémů rozlišujeme ještě další tzv.hlavní čakry, o těch se dozvíte na samostatných rozvíjejících seminářích. 

image

Převzato z knihy Reiki - Průvodce léčbou a meditací od Tanmayi Honervogtové

Energie není nikdy v klidu, stále vibruje. Vibrace mohou někteří lidé vidět jako barvu aury. Podle této barvy mohou zjistit nemoc, nebo na jaké hodnoty se ve svém životě člověk zaměřuje - zda je víc duchovní nebo ho zajímá spíš majetek.

To, zda je naše aura plná a hladká je ukazatelem našeho zdraví. Když jsme ve stresu, máme strach nebo jsme nemocní, naše vibrace jsou nízké a aura je jak splasklý balonek, „pomačkaná“ a může mít trhlinky. Těmito trhlinkami energie od nás uniká a jsme slabí. Tento úkaz využívají bojová umění. Útočník pohybem ruky dolů trhá povrch aury a oslabuje tak protivníka a zároveň uhlazuje povrch svojí aury směrem nahoru, aby zahladil to co protivník poškodil na jeho auře. Vypadá to jako tanec - tanec života a smrti.

Princip je podobný jako když hladíte kočku po srsti - její kožíšek je krásný hladký (drží energii) a kočička je spokojená. Když ji budete hladit proti srsti, bude její kožíšek ošklivě roztřepený ( energie uniká ) a kočička se bude cítit špatně.

 

image

Meditace

Meditace je stav mysli. Zná ho každý, jen většinou neví, že je v meditaci. Každý se někdy zahleděl nna mraky a zachvíli přestal na cokoliv myslet. To je stav meditace. Sedíte na poradě a šéf povídá a povídá a vy koukáte, možná si něco čáráte a nevnímáte - i to je stav meditace. I mládež na diskotéce medituje - dunivá hudba vytěsnění všechny myšlenky a zbyde jen rytmus. Pak je tu tzv. klidná meditace - vsedě nebo v leže. Tak nám ji představují cvičitelé jógy a podobných učení. Meditace je stav mysli, kdy se snažíme nemyslet. Znamená to, že jen vnímáme vlastními pocity co se děje a když nás něco napadne tak o tom nepřemýšlíme dál, ale znova jen vnímáme své pocity (např. teplo slunečních paprsků). Je to báječný způsob odpočinku. Je to ale zároveň také prostor pro lidi, kteří ví jak tento stav zneužít. V meditaci totiž uvolníte prostor svého mozku jakýmkoliv vjemům. Mohou se v něm objevit informace z našeho podvědomí, které nám pomohou vyřešit nějaký náš problém, ale mohou se do něj dostat i příkazy, které nás mohou manipulovat. Proto je důležité rozmyslet si, zda půju do hromadné meditace někde na přednášce, nebo vyhlášené někde na internetu. Tam totiž mohou zapracovat lidé, kteří nám mohou dát do podvědomí příkazy a manipulovat námi. Např. se může stát, že jste nikdy neměli rádi kolu. Po takové meditaci můžete mít neodolatelnou chuť na kolu. Jistě by se dalo najít spousta příkladů, jak se dá taková hromadná meditace zneužít. A ke zneužití docházelo a dochází stále. Proto lektor, který meditaci vede, má každého naučit ochranu proti takovému zneužití.

Elektromagnetické vlny vysílané mozkem pokrývají spektrum nazývané ELF (Extreme Low Frequencies, tedy extrémně nízké kmitočty) a vymezené přibližně od 0,5 do 40 Hz (je to u každého člověka zcela individuální). Spektrum ELF se dále dělí na čtyři části, které charakterizují čtyři stavy (hladiny) mysli.

Beta (13 až 40 Hz)
Jedná se o "normální" hladinu, v níž se nacházíme po drtivou většinu bdělého stavu. Kolem maximálních frekvencí (přes 30 Hz) se nacházejí tzv. negativní pocity (podráždění, agrese, vztek, strach, stres).

Alfa (8 až 13 Hz)
Uvolněný, ale soustředěný stav. Do něj se lze dostat hypnózou, meditací nebo hlubokou relaxací, ale někteří lidé jsou toho schopni pouhým zavřením nebo přetočením očí směrem vzhůru. Informace, které jsou nám sděleny v alfa-hladině, se do paměti zapisují velice spolehlivě a pevně (jedná se o druh podprahového vnímání - člověk si neuvědomuje proces učení, ale jen jeho výsledky).

Théta (4 až 8 Hz)
Stav velice hlubokého soustředění, kterého lze docílit pokročilou meditací nebo intenzivně prožívanou modlitbou, to je pak tzv. tranz. Pokud máte zájem jej vyzkoušet, dobrou možností jsou východní systémy cvičení typu jógy nebo tai-či.

Delta (0,5 až 4 Hz)
Donedávna platila teze, že hladina delta se dostavuje pouze během nejhlubšího spánku. Nejnovější výzkumy však ukázaly, že ti nejmoudřejší kněží asijských náboženství (např. někteří jogíni nabo lámové) jsou schopni se do ní dostat sérií fyzických a psychických cvičení, a nejen to. Dokáží v tomto stavu dokonce komunikovat s okolím a po "probuzení" si vše jasně vybavují.

image

 

Nevěřte ničemu, co si nemůžete ověřit

Ověřit si můžeme cokoliv. Není nutné si na vše sáhnout. Pro materialisty je to nejpřesvědčivější, i já jsem radši, když si na důkaz mohu sáhnout. Ale na duši si sáhnout nemohu a tak používám jiné metody. Práce s kyvadlem je rozšířená technika - té však nevěří ten kdo ji neovládá.

 

Nezpochybnitelný je podle mých poznatků kineziologický test. Potřebujete k němu druhou osobu. Tato osoba upaží ruku v pravém úhlu k tělu a vy testujete sílu protitlaku tak, že tlačíte na kloub zápěstí. Zapamutujete si sílu protitlaku. Pak položíte otázku. Ptáte se ( doporučuji ptát se vduchu ) otázkou, na kterou je možné jednoznačně odpovědět ano nebo ne. Opět tlačíte na zápěstí. Pokud je odpověď ano, je síla stejná - pokud je ne, paže nezadržitelně klesá. U siláka jsou tyto rozdíly velmi zřetelné, u slabších osob je důležité porovnání zkušebního tlaku a tlaku jako odpověďi. Princip spočívá v energii. Když se ptám vysílám energii otázky do vesmíru a z vesmíru mi přijde odpověď také formou energie. Z energie je celé naše tělo, tedy i svaly. A tyto svaly mi zprostředkují odpověď tak, jak jí jsem schopna porozumět - pozitivní = silný / negativní = slabý.

 

Každou odpověď si testuji několikrát. Použiji různé lidi ke kineziologickému testu, použiji kyvadlo (pokud ho ovládám), ptám se dalších lidí kteří umí testovat. Pokud se odpovědi různí, položila jsem otázku špatně - není možné jednoduše odpovědět ano/ne, nebo se ptám na to co mi nepřísluší. Např. mi nepřísluší se ptát, zda soused chodí za slečnou ze samoobsluhy. Také mi neodpoví na věci, které ještě nejsou dané, jsou někde v budoucnosti. Slečna, která ještě nemá známost chce vědět zda se jí narodí chlapec. To ještě není dané, protože ještě není daný partner atd. Pokud stejnou otázku položí těhotná maminka, tak to dané je - děťátko už existuje. P ro informace z budoucnosti existují techniky věštění. Zajděte např. za kartářkou.

 

image

Duchovní bytosti

Kdo jsou duchovní bytosti a kde se berou? Řekli jsme si, že vše - tedy i člověk - je energie. Různě vibrující energie. Čím vyšší vibrace tím složitější organismus. Člověk jako nejsložitější ogranismus má energii vědomí. Je vlastně složenou bytostí z těla jako hmoty a vědomí jako energie, která tu hmotu řídí.

Uděláme si jednoduchý test : máte na sobě olečení. image

  • Položím vám otázku - čí je to oblečení ?

Každý koho znám odpoví - moje !

  • Další otázka - čí je ta ruka co s ní píšete ? image

Odpovíte - moje !

  • Otázka - kdo mi odpovídá ?

Odpovíte - !

Kdo je ten Já když to není ani oblečení, ale ani ta ruka?

Tělo je totéž co oblečení pro bytost, která je uvniř, která to tělo řídí, která hýbe tou rukou. Protože všechno je energie, je logické, že to je bytost energetická. Bytost, která má tak vysoké vibrace, že už má vědomí. V našem světě tvořeném vibracemi hmoty se energetická bytost může projevit jedině skrz hmotu - lidským tělem. Jiné než liské tělo nesnese vysoké vibrace energie, která má vědomí. Proto se říká, že člověk je duch a tělo. Vpodstatě jsou to složené dvě rozdílné energie. Jedna bez druhé v našem světě není schopna existovat.

Tělo ale podléhá fyzikálním zákonům hmoty. Organismus stárne a časem je tak opotřebován, že přestává fungovat a promění se na nefungující hmotu. To se ale netýká energetické bytosti. Energie existuje stále. Ve chvíli, kdy tělo přestane fungovat - člověk zemře, zůstává energetická bytost bez prostředku, který jí umožňuje existovat v našem hmotném světě. V tu chvíli by měla odejít do světa čistě energetického tzv. světelným tunelem. Problém je v tom, že se tato bytost stále ještě neorientuje. Sama sebe vnímá jako živou a pokud nemá informace o tom, že je duch a tělo = je to materialisticky smýšlející člověk, nechápe změnu. Průchod - onen tunel - se za nějaký čas uzavře. pokud do té doby bytost neprošla, zůstane zde bez možnosti vlastního projevu. Zůstane také bez možnosti získat energii, aby si udržela vibrace. A máme v našem světě ducha.

Takový duch potřebuje získat energii. Nezbývá mu nic jiného, než ji brát tam kde je - nejčastěji od živých lidí. Člověk si energii doplňuje jídlem, přes pokožku sluníčkem nebo sprchou apod. A protože má kolem sebe auru - svůj energetický obal, který stále doplňuje energiíí z čaker, duch si bere z aury takto zpracovanou energii od něj. Stejně jako zvíře nedokáže přijímat enrgii z minerálů a musí jíst rostliny, které už minerály zpracovaly na energii pro zvíře dostupnou.

Že se na vás přiživuje duch poznáte podle toho, že jste unaveni bez zjevného důvodu. Takový duch se může pokoušet ovlivnit vaše myšlení tak, jak by se líbilo jemu. Pak říkáte nebo děláte věci o kterých si později řeknete - to jsem nebyl já, tohle přeci nedělám - tohle jsem říkat nechtěl.

Časem i takový duch pozná, že mu v našem světě není dobře a chce odejít. Problém je, že pro každou bytost se světelný tunel otevře jen jednou. Pak mu musí někdo pomoci. Buď se „sveze“ s někým komu se tunel otevře - proto jsou takových duchů plné nemocnice, nebo mu ho otevře ten, kdo to umí. Učí se to žáci některých duchovních učení.

image

Zákon karmy

Každý čin se vrátí k tomu, kdo jej vykonal. Podle zákona karmy se každý čin vrací k místu svého vzniku. Škola života tak působí automaticky. Člověk zkušenosti sbírá pomocí chyb, které dělá. Tak se jeho vědomí učí, aby rozumělo příčině a následku v souvislosti s vlastními činy a skutky. Když spácháte čin a potom si uvědomíte, že jste někomu ublížili, ať už patří do rostlinné, živočišné nebo lidské říše, uvědomíte si, že váš čin byl špatný a z hloubky svého srdce si přejete, aby jste ho už nikdy neudělali, potom bylo dosaženo účelu poučení. Už nikdy tento čin nebudete opakovat.

Když způsobím bolest, potká mne bolest. Když způsobím radost, potká mne radost. Čím víc rozumím této zákonitosti, tím rychleji se mi vrátí následek - čím méně mu rozumím, tím delší čas je mi dán, abych si důsledky uvědomil. Tak se karma může přenášet do dalších životů, když nejsme schopni poruzumět tomu co jsme způsobili a co se mi vrací. Pokud tomu rozumíme, jsme schopni v průběhu jednoho života svoji karmu očistit a odejít ze světa bez zátěže.

Všechno co uděláme je karmický čin. Jsou to takové plusy a mínusy, které se navzájem ruší a do další inkarnace si neseme jen to, co jsme v té současné nedokázali vyrušit - nepochopili jsme co a proč se stalo právě mně.

To je karma jednotlivce. Někdy mluvíme o karmě rodiny, národa, civilizace.... Není to nic jiného, než seskupení lidí s podobným stupněm poznání, které pro svůj další vývoj potřebují podobné karmické zkušenosti a prožívají je společně.

Reinkarnace je způsob, jak dosáhnou pochopení zákona karmy, jak se vyvíjet k vyššímu vědomí. Že reinkarnace existuje jsem si ověřila v regresích vlastních a lidí, které jsem regresemi prováděla.

 

 

image

Zákon svobodné vůle

Nejdůležitější zákon, který znám je „respektuj svobodnou vůli druhých bytostí“.

Máte svobodnou vůli. I já ji mám. Máme určité možnosti člověka nebo skupinu lidí vést. Za předpokladu, že jsou ochotni nechat se vést a řídit.

Mohu vědět jak druhému člověku pomoci od bolesti, ale pokud si on mou pomoc nepřeje, nemohu mu pomáhat. Porušila bych tím jeho svobodnou vůli - skrze bolest může dojít pochopení a postoupit ve vývoji. Moje nechtěná „pomoc“ by mu vlastně ublížila.

Pokud mi někdo vnucuje svoji pomoc kterou nechci, mohu se bránit - je to mé právo na svobodnou vůli. Je na mne jakým způsobem se budu bránit - vytvořím si novou karmickou zátěž, nebo dokáži najít způsob který mne nezatíží? Svobodná vůle se projevuje výběrem.

 

image

Co je život, vědomí a duše ( vesmírné vědomí )

Vědomí je vlastnost složité DNA. Rostlina je také živá, ale není si vědoma sama sebe, protože nemá složitou DNA. Jednobuněčné organismy jsou živé, ale vědomí nemají, protože nemají složitou DNA. Z toho vyplývá, že teprve složité organismy mají vědomí. Uvědomují si samy sebe a samy sebe odlišují od svého okolí. Vědomí může existovat jen tam, kde je život.

Kámen má energii - je to svým způsobem bytost, pamatuje si vše co se s ním stane, ale není živý (nepohybuje se a nepřeměňuje látky ).

Rostlina je živá - pamatuje si vše co se s ní stane a přeměňuje anorganické látky, ale nemá vědomí (nemá složitou DNA ).

Zvíře je živé a má vědomí - pamatuje si vše co se s ním stane, přeměňuje látky ( látková výměna trávicím ústrojím ), má vědomí, protože má složitou DNA ( svojí energií mění své okolí), ale nemá „duši“ (vesmírné vědomí)

Člověk je živý a má duši - pamatuje si vše co se s ním stane, přeměňuje látky ( látková výměna trávicím ústrojím ), má vědomí, protože má složitou DNA ( svojí energií mění své okolí) a má duši, protože si je schopen ( pomocí duchovních technik ) vzpomenout na kteroukoliv etapu svého vývoje od kamene přes rostlinu a zvíře. Je schopen uvědomit si sám sebe jako součást vesmíru.

 

 

TOPlist